Čo si obliecť na Vianoce alebo Silvestra?

Vianoce sú tradičné záležitosť, zvlášť potom Štedrý deň, preto si tiež vyžadujú tradičné obliekania – tzn. spoločenské šaty. Tu pre žiadne experimenty nie je miesto. Istá konzervatívnosť v obliekaní má v túto dobu svoje opodstatnenie. Tým, že si na Štedrovečerný večeru oblečieme spoločenské šaty a vôbec honosnejšie oblečenie, než ktoré nosíme bežne, dávame najavo, že nám na tejto chvíli záleží. Vyjadrujeme tak dôležitosť okamihu, ktorým je každoročné stretnutie rodiny. Iste, že sa schádzame aj cez rok, ale nikdy to nie je tak slávností až dojemné ako na Štedrý večer. Toto stretnutie je vo väčšine slovenských rodín tradície.

Je vhodné si preto obliecť slávností spoločenské šaty, môžeme zvoliť jednoduché čierne či tmavé nohavice a elegantný top alebo sukňu ku kolenám, či už do áčka alebo úzka a zavinovacie alebo prepínacia svetrík ozdobený brošňou. Ak sa večera koná doma a nie je nutné nikam chodiť, pokojne vytiahnite zo skrine koktejlky alebo aj plesové šaty. Trendy model na Štedrý večer potom môže byť s modernou potlačou, s ktorým sa ale odporúča šetriť a doplniť ho o tlmené farby. Ďalším trendom je oblečenie z hrejivého zamatu. Slávnostným príležitostiam, ako je táto, tiež skvele poslúži aktuálne bolerko. Príliš jednoduché oblečenie sa dá oživiť doplnky: decentne vzorovanými pančuchami, šperky alebo aspoň vkusnú bižutériou či šálom alebo vyšívaným koberčeky cez ramená.

Silvester a oslavy konca roka sú udalosťou nemenej slávnostné, ale predsa len o niečo menej formálne a oficiálne. Preto si naopak žiadajú vtipné oblečenia (ak netrávime Silvestra na nóbl večierku, tam potom platia rovnaké pravidlá ako o Štedrý večer). Často býva Silvester spojený s najrôznejšími typmi a druhmi večierkov, ktoré majú špecifického ducha a podľa toho sa tiež volí oblečenie. Môžeme sa zúčastniť aj silvestrovské karnevalové párty. Silvester sa tiež oslavuje v kluboch a na diskotékach, kde sa práve najlepšie ukáže iskrivý duch tohto dňa. Na oslavy príchodu nového roka sú totiž u žien obľúbené žiarivé flitrové topy, zlaté a strieborné potlače, lesklé čižmy, metalické kabelky a trblietavé pásky. To všetko vdýchne Silvestri tú pravú slávnostnú atmosféru.

Nechajte si ušiť šaty podľa Vášho vkusu, fotografia a podľa Vaších mieru tu.