História spoločenských šiat siaha snáď už do dôb rytierov, kráľovien a kráľov. Tu panstvo obliekalo najrôznejšie kreácie a dalo by sa povedať, že od tejto doby môžeme datovať vznik spoločenských odevov.Poddaní na rôzne príležitosti obliekali spoločenské šaty, aby zapadlo do kráľovského štýlu a nevyzerali ako chudoba, ktorá v tej dobe nebola príliš obľúbená a platila iba vysoké dane. Vývoj išiel neustále dopredu a preto aj dnes sme Vám schopní ponúknu šaty, ktoré sa hodia nielen do vyššej spoločnosti, ale aj na rôzne spoločenské akcie a Vaše dôležité rodinné udalosti.

PREČO ZVOLIŤ SPOLOČENSKÉ ŠATY ?

Pokiaľ Vás čaká významná udalosť, či už sa jedná o ples alebo o firemný večierok, na ktorom rozhodne nemôžete prísť v nohaviciach, potom pripadajú do úvahy spoločenské šaty. Spoločenské šaty by mali navodzovať pocit okolia, že ste výnimočne krásna a že normálne tieto šaty neobliekajú. Mala by teda vzbudzovať dojem, že ste sa špeciálne obliekla pre tento deň a dala si s výberom šiat prácu.

POZVÁNKA

Ak ste dostala na spoločenskú udalosť pozvánku a sú na ňu napísané heslá ako Black Tie alebo iné, a vy neviete, čo to znamená, potom odporúčame prejsť na článok, ktorý pojednáva práve o týchto špeciálnych príležitostiach. Tento článok vám vysvetlí ako sa pre akú príležitosť obliecť, ak na pozvánke nájdete rôzne informácie. Obliekanie v spoločnosti. Ak však pozvánku nedostanete, nezúfajte. Spoločenské šaty je možné vziať na takmer akúkoľvek spoločenskú udalosť. Môže sa jednať napríklad o ples, promóciu, maturitné večierok alebo aj oslava okrúhlych narodenín, narodenie dieťaťa aj iné. Jednoducho všetky dôležité akcie vo Vašom živote.

AKO BY MALI SPOLOČENSKÉ ŠATY VYZERAŤ?

Ak idete na spoločenskú udalosť, kde sa bude aj tancovať, odporúčajú sa skôr šaty dlhé maximálne po členky. Rozhodne nič nepokazíte ani krátkymi koktejlovými šaty. Dĺžka po členky je doporučovaná najmä preto, aby ste si po šatách pri tancovanie nešliapalo a mohla si celý večer skvele užiť. Ovšem ak idete na veľmi významnú udalosť, kde sa nebude príliš tancovať alebo to aspoň nepredpokladáte, potom je dobré si vybrať skôr šaty dlhší dĺžky a to kľudne až na zem. Môžete vyberať zo širokej ponuky spoločenských šiat, ktoré zahŕňajú aj šaty, ktoré sú strihané tak, že ich zadnú časť tvorí vlečku, ktorú potom “vlečie” za sebou a dodávajú tak šatám ten správny šmrnc.Ale aby ste vyzerala naozaj najlepšie, ako môžete, a to nezáleží na tom, na akú príležitosť idete, nezabudnite doplniť svoj vzhľad krásnu večernú kabelkou a šperky, ktoré zvýraznia Vašu krásu. Večerné kabelky je vhodné si vziať z 99% na akúkoľvek udalosť. Kabelka je praktická, najmä ak nemáte kam vložiť mobilný telefón, kľúče od domu alebo maľovanie pre poupravené ladného vzhľadu. Schováte do ňu takmer čokoľvek a navyše doplní Váš vzhľad. Nebojte sa kombinovať spoločenské šaty s rôznymi doplnkami, len tak dosiahnete elegantného vzhľadu.

Salón Renky ponúka šitie svadobných šiat na mieru aj podľa obrázka. Viac info tu.